النیوز

با تشکیل بانک ایده
2500 نظر و پیشنهاد در جشنواره اسباب‌بازی جمع‌آوری شد

خبرگزاری فارس: مسئول نظرسنجی جشنواره ملی اسباب‌بازی و هفتمین نمایشگاه صنایع دستی قزوین گفت: با تشکیل بانک ایده در این جشنواره حدود دو هزار و 500 نظر و پیشنهاد برای بهبود کیفیت برگزاری جشنواره از سوی بازدیدکنندگان ارائه شده است.

خبرگزاری فارس: 2500 نظر و پیشنهاد در جشنواره اسباب‌بازی جمع‌آوری شد

آرش حاجی‌کریمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: از روز سوم فروردین تاکنون حدود 500 فرم پیشنهاد و یک هزار و 500 پرسشنامه نظرسنجی از بازدیدکنندگان تهیه شده که در بخش پیشنهادها، به طور متوسط هر نفر پنج پیشنهاد ارائه کرده است و در مجموع تعداد آنها به دو هزار و 500 پیشنهاد می‌رسد.

حاجی‌کریمی با اعلام اینکه 56 و شش دهم درصد از کل بازدیدکنندگان از شهروندان قزوینی و مابقی از شهرها و استان‌های اطراف بوده‌اند بیان کرد: بنابراین نیمی از نظرات دریافتی از سوی شهروندان قزوینی ارائه شده و از آنجا که "مردمی بودن" شعار اصلی شهرداری اعلام شده است، این نهاد در نظر دارد با بهره‌گیری از بانک ایده، نظرات دریافتی را در طول سال در مدیریت شهری لحاظ کند.

وی پیرامون نظرسنجی‌های نمایشگاه نیز تأکید کرد: نظرسنجی جشنواره به صورت روزانه انجام می‌شود و با انتقال خواسته‌های افراد به مدیران به فاصله یک روز، نتایج نظرسنجی‌ها تا پایان نمایشگاه در بخش‌های مختلف اعمال می‌شود.

مسئول نظرسنجی دومین جشنواره ملی اسباب‌بازی و هفتمین نمایشگاه صنایع دستی افزود: این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد غرفه‌های صنایع دستی با بیشترین اقبال از سوی بازدیدکنندگان روبرو شده‌اند و در بخش بازی‌ها نیز غرفه‌های؛ گریم، نقاشی، دو غرفه نظرسنجی و پیشنهادها، ورزش‌های بومی و محلی، غرفه بازی‌های حرکتی شامل دارت، فوتبال دستی، طناب زنی به ترتیب شاهد بیشترین استقبال بوده‌اند.

حاجی‌کریمی ادامه داد: غرفه‌های خلاقیت و روانشناسی کودک، ورزش‌های آپارتمانی، تغذیه و سلامت، جنگ‌های کودک عصرگاهی و صبحگاهی اجرا شده در رادیو نمایشگاه و پس از آن جنگ‌های شبانگاهی با مدیریت سازمان میراث فرهنگی، غرفه عکس فرهنگیان و غرفه‌های فروشگاهی نیز در رتبه‌های بعدی استقبال قرار دارند.

حاجی‌کریمی با بیان اینکه در بخش فروشگاهی طبق نظرسنجی‌ها، در سال گذشته بازدیدکنندگان بیشتر به دنبال بازی‌های فکری بوده‌اند خاطر نشان کرد: در سال 91 نیز در این قسمت، افزایش تعداد غرفه‌ها و ارائه بازی‌های خاص، دو خواسته مهم بازدیدکنندگان بوده که در نظرسنجی‌ها مطرح شده است.

وی در خصوص قیمت اسباب‌بازی‌های ارائه شده در این بخش تصریح کرد: در نخستین روزهای فعالیت نمایشگاه، بازدیدکنندگان نارضایتی خود را از قیمت بالای اسباب‌بازی‌ها اعلام کردند که پس از بررسی نتایج نظرسنجی، انتقال آن به مدیران و در نتیجه هماهنگی با اداره تعزیرات حکومتی، با حضور نماینده این اداره، قیمت‌ها به تعادل رسید.

مسئول نظرسنجی دومین جشنواره ملی اسباب‌بازی و هفتمین نمایشگاه صنایع دستی محتواسازی را از خواسته‌های اصلی مردم در جشنواره نخست ذکر کرد و ادامه داد: به همین منظور پس از انتقال این خواسته‌ها به مسئولان برگزاری برنامه‌ها، آموزش آداب شهروندی، نگهداری از محیط زیست، فرهنگ بازیافت، ترویج اخلاق دینی و خلاقیت در این برنامه گنجانده شد که غرفه‌های ایمان، خلاقیت و کمیته فرهنگ شهروندی و نظایر آن در راستای تحقق همین خواسته‌ها برپا شدند.

انتهای پیام/س10

نظرات() 

هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال
صعود صبا به رده چهارم با شکست شهرداری تبریز/شاگردان مدیرروستا به سقوط نزدیک شدند

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال صبای قم با برتری در دیداری خارج از خانه به رده چهارم جدول رده‌بندی صعود کرد.

خبرگزاری فارس: صعود صبا به رده چهارم با شکست شهرداری تبریز/شاگردان مدیرروستا به سقوط نزدیک شدند

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های شهرداری تبریز و صبای قم از هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران از ساعت ۱۶:۳۰ امروز(پنجشنبه) به میزبانی ورزشگاه یارگار امام  (ره) تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه ۳ بر یک به سود صبای قم و صعود این تیم به رده چهارم جدول رده‌بندی خاتمه یافت.

در این دیدار محسن بیات در دقیقه ۸ و رضا عنایتی در دقایق ۴۵ و  ۵۵ برای صبا و جعفر بذری در دقیقه ۴۱ برای شهرداری گلزنی کردند.

قضاوت این مسابقه که قرار بود در تاریخ ۲۷ اسفند سال ۹۰ برگزار شود اما به دلیل شرایط نامساعد جوی لغو و به امروز موکول شده بود را محمود رفیعی برعهده داشت که وی به مهرداد قنبری، محمد ایرانپوریان و مهدی محمدپور از شهرداری کارت زرد نشان داد.

شاگردان ویسی با این پیروزی شیرین خارج از خانه ۴۵ امتیازی شده و پس از تیم‌های سپاهان، تراکتورسازی و استقلال به رده چهارم جدول صعود کردند. در سوی دیگر شهرداری تبریز یک شکست خانگی دیگر را هم پذیرا شد تا شاگردان اصغر مدیرروستا با ۲۷ امتیاز در یک قدمی قعر جدول و در جایگاه هفدهم قرار بگیرند.

همچنین رضا عنایتی با ۲ گلی که در این دیدار به ثمر رساند با ۱۷گل همراه با کریم انصاری فرد از سایپا مشترکا پس از فونیکه سی ۱۸ گله در جای دوم جدول گلزنان ایستاد.

انتهای پیام/م

نظرات() 

محققان کنگره آمریکا:
پراکندگی کارگاه‌های تولید سانتریفیوژ در ایران حمله اسرائیل را به چالش می‌کشد

خبرگزاری فارس: محققان کنگره آمریکا با اشاره به چالش های اسرائیل در اقدام نظامی علیه ایران اعلام کردند که تعدد و نامشخص بودن کارگاه‌های تولید سانتریفیوژ در ایران برنامه‌ریزی تل آویو در حمله به ایران را پیچیده می‌کند.

خبرگزاری فارس: پراکندگی کارگاه‌های تولید سانتریفیوژ در ایران حمله اسرائیل را به چالش می‌کشد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "بلومبرگ"، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی محققان کنگره آمریکا، کارگاه‌های تولید سانتریفیوژهای هسته‌ای و اجزای تشکیل دهنده دستگاه‌ها (ی مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای) در ایران به طور گسترده‌ای پراکنده و مخفی هستند که این امر به دشواری‌های اقدام نظامی احتمالی اسرائیل علیه تاسیسات هسته‌ای ایران می‌افزاید.

تحلیلگران در مرکز خدمات تحقیقاتی کنگره آمریکا در قالب گزارشی که پنجشنبه منتشر شده است، اعلام کردند که نه اسرائیل و نه آمریکا درباره مکان‌های تاسیسات هسته ای ایران یقین ندارند؛ در ادامه این گزارش آمده است که پراکنده بودن تاسیسات هسته ای ایران هرگونه ارزیابی از موفقیت مربوط به حمله احتمالی به این کشور را پیچیده می کند و پراکنده بودن این تاسیسات تعیین تاثیر نهایی حمله به ایران در زمینه دستیابی احتمالی ایران به تسلیحات هسته ای را در پرده ای از ابهام قرار می دهد.

محققان کنگره آمریکا به سرپرستی "جیم زانوتی" از کارشناسان امور خاورمیانه در ادامه این گزارش با اشاره به اینکه "مایکل هیدن" مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) نیز در ژانویه سال جاری میلادی اعلام کرده است که نه آمریکا و نه اسرائیل از مکان تاسیسات مهم هسته ای ایران اطلاعی ندارند، آورده اند: حمله به ایران که تاسیسات تولید و تبدیل سانتریفیوژهای این کشور را دست نخورده باقی بگذارد به طور قابل توجهی زمانی را که ایران برای از سرگیری فعالیت هسته ای خود به آن نیاز دارد را کاهش می دهد.

محققان کنگره آمریکا در ادامه با اشاره به متنوع بودن ارزیابی های مربوط به تاثیر اقدام نظامی روی تاسیسات سانتریفیوژ ایران، به اظهارات ماه گذشته یکی از مقامات اجرایی ناشناس آمریکا اشاره کرده‌اند که گفته بود ایران اجزاء و سانتریفیوژهای اضافی و یدکی کافی را برای تاسیس سریع دستگاه های جدید ندارد؛ و این در حالیست که یکی دیگر از مقامات آمریکایی نیز اعلام کرده است که ایران احتمالا می تواند بیشتر کارگاه های سانتریفیوژ خود را در مدت 6 ماه بازسازی و یا تکثیر کند.

محققان کنگره آمریکا در ادامه گزارش خود به ارائه برخی از چالش های پیش روی تل‌آویو در برنامه ریزی اقدام نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران اشاره کرده و اعلام کرده اند: سایت فردو که عمیقا در زیر زمین قرار دارد یک چالش منحصر به فرد برای اسرائیل تلقی می شود؛ اسرائیل بمب های بتن شکن 30 هزار پوندی آمریکا را در اختیار ندارد و مهمات نفوذ کننده زمینی تل آویو نیز بیهوده و بی اثر خواهند بود.

تحلیلگران کنگره آمریکا در ادامه با اشاره به اینکه نیازی به از بین بردن یک تاسیسات برای ایجاد اختلال در عملیات آن نیست، مدعی شده اند: سانتریفیوژها به دقت زیادی برای عملکرد نیاز دارند و بنابراین حتی ایجاد یک شوک نسبتا کوچک در عملکرد آنها و یا سایر رویدادها می تواند کارایی یک سانتریفیوژ را نابود کند.

بلومبرگ در ادامه نوشت که "پیتر کریل" تحلیلگر کنترل تسلیحات و منع تکثیر سلاح های هسته ای آمریکا نیز با اشاره به اینکه تاسیسات تولید سانتریفیوژ به دلیل اینکه مکان بازسازی برنامه هسته ای هستند، دارای اهمیت می باشند، اعلام کرده است که این احتمال وجود دارد که ایران به دنبال اقدام نظامی اسرائیل بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را اخراج کند و مستقیما شروع به غنی سازی اورانیوم مورد نیاز برای تولید تسلیحات هسته ای نماید؛ اقدامی که تاکنون مقامات ایرانی از انجام آن دوری کرده اند.

کریل در ادامه گفته است: این امر به دانشمندان ایرانی این اجازه را می دهد که هزاران سانتریفیوژ دیگر بیشتر از ده ها هزار سانتریفیوژی تولیدی حال حاضرشان بسازند و تاسیسات جدید غنی سازی را با هدف تولید اورانیوم مورد نیاز تسلیحاتی را به جای بازسازی تاسیسات هسته ای موجود مانند آنچه در نطنز است و باید نابود شود، برپا کنند.

انتهای پیام/ن.ص

نظرات() 

مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی:
سامانه بارش‌زا فردا خراسان شمالی را فرا می‌گیرد

خبرگزاری فارس: مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی گفت: سامانه بارش‌زا روز جمعه نیز مناطق مختلف این استان را در بر می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: سامانه بارش‌زا فردا خراسان شمالی را فرا می‌گیرد

هوشنگ بهزادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد گفت: با ورود سامانه بارشی، تشدید ناپایداری‌ها و بارندگی را برای بعد از ظهر روز جمعه انتظار داشته و اواخر وقت نیز این سامانه از استان خارج می‌شود.

وی همچنین هوای خراسان شمالی در روز 12 فروردین را ابری همراه با بارندگی در اکثر نقاط استان اعلام کرد.

به گفته مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی، هوای استان در اوایل صبح روز 13 فروردین نیز نیمه‌ابری خواهد بود که به تدریج هوای این روز صاف خواهد شد.

طی سال جدید تاکنون خراسان شمالی دو باران بهاری را تجربه کرده است.

این استان از جمله استان‌های کوهستانی است.

انتهای پیام/س20

نظرات() 

آرش میراسماعیلی:
در بازی‌های آسیایی به دنبال مدال جودوی بانوان هستیم/یکسان شدن برنامه با مردان

خبرگزاری فارس: نایب رئیس فدراسیون جودو گفت: برنامه ویژه‌ای برای ارتقاء سطح فنی بانوان داریم تا بتوانیم در این بخش برای بازی‌های آسیایی 2014 به مدال دست پیدا کنیم.

خبرگزاری فارس: در بازی‌های آسیایی به دنبال مدال جودوی بانوان هستیم/یکسان شدن برنامه با مردان

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو و  کوراش، آرش میراسماعیلی در دیدار با نایب رئیس فدراسیون در بخش بانوان، کادر فنی و اعضای تیم ملی بانوان گفت: بانوان ایرانی پتانسیل بالایی دارند به شرط آنکه جدی گرفته شده و با در اختیار قراردادن امکانات لازم و بکار گیری برنامه‌های کاربردی و اثرگذار از این پتانسیل به خوبی استفاده شود.

وی ادامه داد: برنامه اصلی ما بعد از مسابقات قهرمانی آسیا آغاز خواهد شد. برنامه‌های خود را برای موفقیت در بازیهای آسیایی 2014 تدوین کرده و در هر دو بخش بانوان و آقایان کار جدی را برای رسیدن به این هدف آغاز خواهیم کرد.

در این دیدار که در محل فدراسیون انجام شد ، خانم پورامین و کادر فنی تیم ملی گزارشی از برنامه‌های انجام شده و وضعیت تیم ملی در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا ارائه داده و اعضای تیم نیز طی سخنانی نظرات، پیشنهادات و مشکلات خود را با نایب رئیس فدراسیون در میان گذاشتند.

میراسماعیلی در پایان با مثبت ارزیابی کردن این دیدار گفت: در این جلسه سخنانی مطرح شد که می‌تواند در پیشرفت فنی بانوان موثر باشد.  در بین این سخنان به  نکات مهمی پی بردم که می تواند در تدوین برنامه‌های نیز ما مفید باشد.

نایب رئیس فدراسیون در پایان گفت: شاید در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا محدودیت اعزام داشته باشیم اما در آینده برنامه‌های آقایان و بانوان به طور یکسان اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/م

نظرات() 

پنجشنبه 10 فروردین 1391

مراجعه 10 هزار مسافر به خیمه‌های نماز هلال احمر

نویسنده: ramin h   

رئیس هلال احمر گچساران عنوان کرد
مراجعه 10 هزار مسافر به خیمه‌های نماز هلال احمر

خبرگزاری فارس: رئیس جمعیت هلال احمر گچساران گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از 10 هزار مسافر از خیمه‌های نماز جمعیت هلال احمر گچساران به منظور اقامه نماز استفاده کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: مراجعه 10 هزار مسافر به خیمه‌های نماز هلال احمر

سید ابوالفتح بهنامیان عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: چادر پاسخگویی به مسائل شرعی با استقرار روحانی در ورودی‌‌های شهر گچساران در راستای پاسخگویی به سؤالات شرعی مورد نیاز مسافران نوروزی ایجاد شده است.

بهنامیان افزود: در کنار پاسخگویی به مسائل و پرسش‌های شرعی مسافران نوروزی، بسته‌های فرهنگی شامل سی‌دی‌های مذهبی، بسته‌های آموزش قرآن، نماز و کتابچه‌های احکام، قرآن، نهج‌البلاغه و دیگر اقلام مذهبی و فرهنگی در میان مسافران نوروزی توزیع می‌شود.

* توزیع بیش از 60 هزار بر شور و اقلام فرهنگی در میان مسافران نوروزی

رئیس جمعیت هلال احمر گچساران از توزیع بیش از 60 هزار بروشور و اقلام فرهنگی در میان مسافران نوروزی خبر داد و ادامه داد: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از شش هزار مسافر نوروزی برای راهنمایی و دریافت سؤالات شرعی خود به چادرهای پاسخگویی مسائل شرعی مراجعه کرده‌اند.

بهنامیان با اشاره به برپایی خیمه‌های نماز در ورودی‌های گچساران خبر داد و تصریح کرد: این چادرها در کنار چادرهای پاسخگویی به مسائل شرعی مسافران نوروزی به منظور دسترسی آسان مسافران به مکانی برای برگزاری نمازهای اول وقت برپا شده است.

وی ادامه داد: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون افزون بر 10 هزار مسافر و گردشگر نوروزی در خیمه‌های نماز هلال احمر گچساران به اقامه نماز جماعت پرداخته‌اند.

 

* اهدای سه هزار جعبه کمک‌های اولیه به مسافران نوروزی

مقام عالی جمعیت هلال احمر گچساران با اشاره به ضرورت وجود جعبه کمک‌های اولیه در طول سفرهای نوروزی گفت: در طول سفرهای نوروزی امکان به وقوع پیوستن اتفاقات غیر مترقبه وجود دارد که به همین منظور هلال احمر گچساران اقدام به توزیع بیش از سه هزار جعبه کمک‌های اولیه به مسافران نوروزی کرده است.

بهنامیان 13 فروردین را روز استفاده از هوای پاک و طبیعت دانست و افزود: 13بدر از روزهای نوروز است و مردم ایران این روز را در دامان طبیعت و همراه با خویشان و دوستان خود سپری می‌کنند.

وی با اشاره به خدمات‌رسانی ویژه امدادگران جمعیت هلال احمر گچساران در روز 13 فروردین گفت: این جمعیت آماده ارائه هرگونه خدمات امدادی و حمایتی در روز 13 فروردین به همشهریان گچسارانی است.

بهنامیان افزود: پیش‌‌بینی‌‌های لازم برای مقابله با حوادث احتمالی اندیشیده شده است و امدادگران و پرسنل هلال احمر در کنار دیگر نیروهای امدادی گچساران آماده خدمات‌رسانی به مردم هستند.

انتهای پیام/س10

نظرات() 

تلاش نخست وزیر سوئد برای توجیه استعفای وزیر دفاع
فرافکنی مقامات سوئدی در خصوص رسوایی تسلیحاتی ادامه دارد

خبرگزاری فارس:سرانجام وزیر دفاع سوئد ناچار شد به دلیل رسوایی فروش سلاح به عربستان سعودی از سمت خود استعفا دهد و این در حالیست که سوالات و ابهامات زیادی در خصوص رسوایی مذکور باقی مانده است.

خبرگزاری فارس: فرافکنی مقامات سوئدی در خصوص رسوایی تسلیحاتی ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری TT، سرانجام فردریک راینفلت نخست وزیر سوئد استعفای استن تولگفورس وزیر دفاع  این کشور را مورد تایید قرار داد.

اگرچه نخشت وزیر سوئد ادعا کرده است مه این استعفا به درخواست شخص وزیر دفاع این کشور صورت گرفته است اما بر همگان مسجل است که افشای رسوایی ساخت کارخانه های مهمات سازی در عربستان سعودی از سوی کشور سوئد اصلی ترین دلیل این استعفا بوده است.

وزیر دفاع مستعفی سوئد: دیگر صبرم تمام شد!

"استن تولگفورس" وزیر دفاع مستعفی سوئد در اظهارات خود پس از استعفا اعلام کرده است که از پاییز سال گذشته میلادی در صدد کناره گیری از سمت خود بوده است اما ماجرای رسوایی تسلیحاتی اخیر به وی کمک کرده است تا بتواند تصمیم خود را عملی کند! با این وجود تولگفورس در قسمتی دیگر از اظهارات خود نسبت به فشارهای موجود بر سر استعفایش تاکید می کند: "من از اینکه به عنوان فردی مورد اعتماد در وزارت دفاع بوده ام خوشحال هستم. اما صبر و توان من طی هفته های اخیر دیگر به دلیل اقدامات رسانه ها شده است."

نخست وزیر سوئد نیز سعی کرده است در یک فرافکنی آشکار ماجرای استعفای وزیر دفاع خود را مربوط به ماهها قبل بداند و عملا میان این استعفا و ماجرای رسوایی تسلیحاتی اخیر ارتباطی ایجاد نکند. با این وجود فردریک راینفلت نمی تواند حقایق موجود را از تیررس رسانه ها و شهروندان سوئدی پنهان سازد.

وزیر  دفاع سوئد در حالی از سمت خود استعفا داده است که اخیرا یکی از مقامات رسمی مرکز تحقیقات دفاعی این کشور خواستار عدم انتشار اسناد مربوط به مناسبات تسلیحاتی استکهلم و ریاض با هدف حمایت از تولگفورس شده است.

سوالاتی که بی‌پاسخ مانده است

ماجرای رسوایی تسلیحاتی دولت سوئد در ابتدا توسط رادیو سراسری این کشور SR منتشر شد. پس از آن شاهد افشای اطلاعاتی تازه در این خصوص بودیم.

یکی از مهم ترین مواردی که رسانه های سوئدی مطرح کرده اند،آگاهی همه احزاب و گروههای سوئدی از ماجرای رسوایی تسلیحاتی اخیر بوده است.

در این خصوص میان دو جریان چپ گرا و راستگرای سوئد تفاوتی وجود نداشته است. با این وجود هر یک از این دو جریان رقیب سیاسی سعی دارند خود را از این مخمصه سخت خارج سازند. چندی پیش روزنامه Svenska Dagbladet اعلام کرد که علی رغم ادعاهای اولیه  مقامات وزارت دفاع سوئد مبنی بر عدم وجود مناسبات تسلیحاتی با عربستان سعودی، شواهد و مستندات طبقه بندی شده و محرمانه افشا شده نشان می دهد که رئیس دولت و وزیر دفاع سوئد در تاریخ 20 نوامبر سال 2008 میلادی به طور کامل در خصوص تاسیس کارخانه اسلحه سازی در عربستان با یکدیگر توافق کرده اند.

در این نشست محرمانه فردریک راینفلت نخست وزیر و استن تولگفرس وزیر دفاع سوئد به همراه نمایندگانی از احزاب لیبرال و دموکرات مسیحی حضور داشته اند.

مقامات دولت فردریک راینفلت معتقدند که رسوایی تسلیحاتی اخیر به سال ۲۰۰۷ و زمان حضور دولت قبلی در قدرت مربوط می شود.

اما بعدها شواهد موجود نشان داد که دولت راینفلت نیز این مبادله را ادامه داده و حتی در سال ۲۰۱۰ میلادی نیز با وجود اختیار تام حاضر به فسخ قرار داد نشده است.

در چنین شرایطی همه احزاب سوئدی متهم هستند و باید به سوالات مربوط به رسوایی تسلیحاتی اخیر پاسخ دهند.

اما آیا این پاسخگویی صورت می گیرد یا همه احزاب سوئدی با توجه به فراگیر بودن رسوای تصمیم به لاپوشانی آن خواهند گرفت؟

تمایل احزاب سوئدی مبنی بر ختم ماجرا

به نظر می رسد همه جریانهای سیاسی در سوئد از استعفای وزیر دفاع این کشور رضایت کامل دارند.

استعفای فردی با سابقه و شناخته شده مانند تولگفورس از سمت خود می تواند تا حدود زیادی خشم رسانه ها و افکار عمومی در خصوص رسوایی تسلیحاتی بزرگ دولت و به عبارت بهتر دولتهای سوئدی را کاهش دهد.

بسیاری از مقامات سوئدی در صددند از این کاهش خشم به عنوان دستمایه ای جهت به فراموش سپردن کلیت ماجرا استفاده کنند.

اکثر احزاب سوئدی بر روی این مسئله اتفاق نظر دارند که با افشای کامل پرونده مبادلات تسلیحاتی استکهلم و ریاض تقریبا هیچ سیاستمداری تبرئه نخواهد شد و همه احزاب به پنهان کالری و خیانت متهم می شوند.

از این رو تلاش مشترک احزاب سوئدی برای به فراموشی سپردن و جلوگیری از انتشار مطالب محرمانه در خصوص رسوایی اخیر آغاز شده است.

این در حالیست که وزیر دفاع مستعفی سوئد تنها حکم یک سپر سیاسی برای سایر احزاب و گروههای این کشور را دارد.

مطابق آنچه رسانه های سوئدی اعلام کرده اند، علاوه بر استن تولگفورس، نخست وزیر سوئد نیز به طور کامل در جریان رسوایی اخیر قرار داشته و بر مبادلات تسلیحاتی با ریاض مهر تایید نواحته است.

بر این اساس فردریک راینفلت نیز در این ماجرا یکی از اصلی ترین متهمین محسوب می شود.

آنچه مسلم است اینکه احزاب لیبرال و چپ گرا باید در خصوص سوالات و ابهامات عدیده ای که در خصوص رسوایی تسلیحاتی اخیر به وجود آمده است پاسخگو باشند.

البته این پاسخگویی ممکن است متعاقب استعفای وزیر دفاع سوئد از سوی احزاب سوئدی به طور عمد نادیده انگاشته شود.

در این میان نمی توان بر روی اقدامات پارلمان سوئد و تشکیل کمیته های حقیقت یاب از سوی آن نیز حساب ویژه ای باز کرد زیرا اکثریت قریب به اتفاق اعضای پارلمان خود از این رسوایی آگاه بوده و نمی توانند خود را به سدت خود محکوم کنند.

انتهای پیام/ص

نظرات() 

پنجشنبه 10 فروردین 1391

راهیان نور کسب معرفت است

نویسنده: ramin h   

یک زائر راهیان نور:
راهیان نور کسب معرفت است

خبرگزاری فارس: یک زائر راهیان نور، سفر به مناطق عملیاتی جنوب کشور را امکانی مناسب برای کسب معرفت دانست.

خبرگزاری فارس: راهیان نور کسب معرفت است

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین امسال نیز همانند سال‌های گذشته خیل انبوهی از جوانان و نوجوان به خصوص دانشجویان به مناطق جنگی جنوب سفر کردند.

این بار در بین عاشقان شهادت و ولایت با رتبه اول دانشگاه تربیت معلم تهران، رشته فلسفه به گفت‌وگو نشستیم.

 

* ضمن عرض سلام و قبولی طاعت و عبادات، لطف کنید خود را معرفی و هدف از آمدن به مناطق عملیاتی جنوب کشور را بیان کنید؟

- سمیه رستگار هستم، رتبه اول کارشناسی ارشد رشته فلسفه در دانشگاه تربیت معلم تهران.

این مناطق نگاه انسان را به زندگی تغییر می‌دهد و آدمی درک می‌کند که به غیر از زندگی خاکی و مادی، زندگی دیگری وجود دارد و این بعد متعال زندگی اینجا روشن‌تر است.

آدمی دو بعد زندگی دارد، بعد مادی و بعد معنوی، بعد مادی در این مکان واقعا خاکی شده و زیر پا گذاشته می‌شود.

واقعا من به خودم افتخار می‌کنم که به عنوان یک ایرانی با حضور در این مناطق نگاه جدیدی در زندگی برایم به وجود آمد.

* احساس می‌کنید اگر انسان‌ها در این مناطق حضور یابند چه چیزی کسب خواهند کرد؟

معنویت در زندگی انسان برای بالا بردن درجه‌های علمی و نگاه علمی کمک می‌کند و اینها همه علم است و همین قدر که آدمی بداند اینجا چه اتفاقی افتاده، چه کسی چه کار کرده و چه قضایایی اتفاق افتاده، باعث می‌شود تا معرفت لازم را کسب کند.

انتهای پیام/س30

نظرات() 

با ایجاد ایستگاه کاریکاتور در باغ فین
کاشانی‌ها با کاریکاتور از گردشگران نوروزی پذیرایی می‌کنند

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان از برپایی ایستگاه کاریکاتور در باغ فین این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاشانی‌ها با کاریکاتور از گردشگران نوروزی پذیرایی می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان، حسین یزدان مهر اظهار کرد: در این ایستگاه روزانه 80 عدد کاریکاتور در رده‌های سنی مختلف ترسیم می‌شود.

وی افزود: علی آهنگر کاریکاتوریست کاشانی هر 4 دقیقه یک کاریکاتور ترسیم می‌کند.

به گفته وی، از 28 اسفند تا 10 فروردین 91 بیش از یک هزار کاریکاتور از گردشگران و میهمان نوروزی ترسیم شد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان، هدف از برپائی این ایستگاه را ایجاد فضایی شاد و با نشاط و فضایی خاطره‌انگیز و به یادماندنی برشمرد. 

انتهای پیام/س30

نظرات() 

پنجشنبه 10 فروردین 1391

دزدان دریایی به حزب مرکل حمله کردند

نویسنده: ramin h   

دزدان دریایی به حزب مرکل حمله کردند

خبرگزاری فارس: اعضای حزب دزدان دریایی در آلمان به راحتی وبسایت حزب دموکرات مسیحی وابسته به صدر اعظم این کشور را هک کردند.

خبرگزاری فارس: دزدان دریایی به حزب مرکل حمله کردند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی The local، اعضای حزب سیاسی دزدان دریایی در آلمان توانستند در اقدامی غافلگیرانه وبسایت حزب دموکرات مسیحی آلمان را هک کرده و فعالیت این سایت را با مشکل مواجه سازند.

گروه سیاسی دزدان دریایی متشکل از افرادی جوان در آلمان است که با هدف ایجاد آزادی های اینترنتی و  ایجاد شفافیت بیشتر در فضای سیاسی این کشور تشکیل شده است.

این حزب شش ماه قبل توانست در انتخابات ایالتی برلین بخشی از کرسی ها را به دست آورده و به صورت عملی وارد فضای سیاسی آلمان شود.

این حزب سیاسی از اصلی ترین منتقدان سیاستهای دولت آنگلا مرکل و حزب حاکم دموکرات مسیحی محسوب می شوند.این گروه ضمن هک کردن وبسایت حزب دموکرات مسیحی در پیامی برای مخاطبان نوشته اند: "کمک! من یک زندانی در سایت دموکرات مسیحی ها هستم."

انتهای پیام/ص

 

 

نظرات() 

فردا
مسابقات شترسواری در سیازگه ابوزیدآباد برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: شهردار ابوزیدآباد از برگزاری مسابقات شترسواری و بازی‌های بومی-محلی در کمپ شترسواری منطقه گردشگری کویر سیازگه خبر داد.

خبرگزاری فارس: مسابقات شترسواری در سیازگه ابوزیدآباد برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، ابوالفضل وطن‌دوست، بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد نشاط و شادابی، گسترش فرهنگ ورزش‌های بومی–محلی و کویرگردی با شتر، رونق صنعت گردشگری و جذب توریست با وجود پتانسیل‌های موجود در منطقه ذکر کرد.

وی افزود: در این دوره از مسابقات که 11 فروردین در کمپ شترسواری منطقه گردشگری کویر سیازگه واقع در شمال ابوزیدآباد برگزار می‌شود تعداد بیش از 40 نفر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

به گفته وی، تعداد 25 شرکت کننده با 20 نفر شتر و 30 نفر شرکت‌کننده در بازی‌های بومی محلی در فضایی دوستانه رقابت می‌کنند.

شهردار ابوزیدآباد عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از 5 هزار علاقمند در تماشای این مسابقات حضور داشته باشد.

این دوره از مسابقات به همت شهرداری ابوزیدآباد و با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/س20

نظرات() 

فرمانده نظامیان خارجی در افغانستان خبر داد
آمریکا از نظامیان خود در افغانستان با "فرشتگان نگهبان" محافظت می‌کند

خبرگزاری فارس: بدنبال تشدید خشم مردم افغانستان از حضور نیروهای خارجی، یکی از فرماندهان ارشد آمریکا از طرح جدید پنتاگون برای بکارگیری نظامیان موسوم به "فرشتگان نگهبان" برای حفاظت از جان نظامیان مستقر در افغانستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: آمریکا از نظامیان خود در افغانستان با "فرشتگان نگهبان" محافظت می‌کند

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "ان بی سی"، "جان آلن" فرمانده ارشد نیروهای خارجی و آمریکایی در افغانستان از طرح های جدید پنتاگون در زمینه تشدید تدابیر امنیتی و تامین امنیت بیشتر برای نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان و به کار گیری نظامیان جدیدی با عنوان "فرشتگان نگهبان" در این کشور خبر داد.

آلن با این ادعا که این طرح ها با هدف حمایت از نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان از جمله استفاده از "فرشتگان نگهبان" و یا نظامیانی که مسئول نگهبانی از هم ترازهای خود در جریان خواب آنها هستند، اعلام کرد: ما اقدامات لازم را از جانب خودمان برای حمایت از نظامیان خود با در نظر گرفتن ترتیبات خواب، دفاع های داخلی مرتبط با پایگاه های کوچکی که در آنها عملیات داریم، اتخاذ کرده ایم.

فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان در ادامه افزود که در حال حاضر کسی هست که همواره بر نیروهای ما نظارت دارد.

این اظهارات آلن در شرایطی گزارش می شود که خشم عمومی در میان مردم افغانستان متعاقب کشته شدن 16 غیرنظامی این کشور در تیراندازی عمدی نظامیان آمریکایی و به آتش کشیده شدن قرآن در پایگاه نظامی "بگرام" افغانستان توسط نظامیان ایساف تشدید شده است.

انتهای پیام/ن.ص

نظرات() 

هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال
فجرسپاسی بال‌های شاهین را چید/ دور شدن شاگردان سرهنگ از منطقه خطر!

خبرگزاری فارس: دیدار تیم‌های فوتبال فجرسپاسی شیراز و شاهین بوشهر با برتری شیرازی‌ها به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: فجرسپاسی بال‌های شاهین را چید/ دور شدن شاگردان سرهنگ از منطقه خطر!

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های فوتبال فجرسپاسی شیراز و شاهین بوشهر از هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران از ساعت 17 امروز به میزبانی ورزشگاه حافظیه شیراز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با برتری یک بر صفر فجرسپاسی خاتمه یافت.

گل ۳ امتیازی رضا حقیقی، ملی‌پوش فجرسپاسی در دقیقه ۵۴ باعث شد تا شاگردان محمود یاوری با ۳۴ امتیاز و تفاضل کمتر نسبت به تیم‌های سایپا و ملوان به رده دوازدهم جدول صعود کرده و موقتا از منطقه خطر دور شوند. 

شاهینی‌ها نیز که همچنان از مشکلات مالی گلایه دارند با این شکست خارج از خانه با ۲۸ امتیاز در جایگاه شانزدهم جدول قرار گرفتند تا کار برای ماندن این تیم در فصل آینده در جمع تیم‌های لیگ برتری سخت‌تر از گذشته شود.

قضاوت این دیدار برعهده البرز حاجی‌پور بود. وی به وحید طالب‌لو و مهدی کیانی از شاهین و سید محمد رضا حسینی از فجرسپاسی کارت زرد نشان داد.

ابتدا قرار بود محسن ترکی این دیدار را قضاوت کند که به دلیل فوت مادر این داور بین‌المللی کشورمان، حاجی‌پور از سوی کمیته داوران قضاوت این مسابقه را عهده‌‌دار شد.

این دیدار از هفته بیست و هشتم لیگ برتر به دلیل حضور شاهین بوشهر در فینال رقابت‌های جام حذفی به امروز موکول شده بود.

انتهای پیام/م

نظرات() 

روایتی از سفر رجب طیب اروغان به مشهد
حاشیه‌های نخستین سفر نخست‌وزیر ترکیه به پایتخت معنوی ایران

خبرگزاری فارس: سفر رجب‌ طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه به مشهد مقدس و زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) دارای حاشیه‌های جالبی بود که توسط خبرنگار فارس در مشهد به رشته تحریر درآمده است.

خبرگزاری فارس: حاشیه‌های نخستین سفر نخست‌وزیر ترکیه به پایتخت معنوی ایران

* به دلیل بروت هوا و تاخیر در پرواز هواپیماهای حامی نخست‌وزیر ترکیه و معاون اول رئیس جمهور کشورمان، استاندار خراسان رضوی به مدت یک ساعت در یک دیدار سرزده از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد بازدید کرد.

* هواپیمای حامل نخست‌وزیر ترکیه و هیئت همراه تقریبا 10 دقیقه بعد از هواپیمای هیئت دولت به زمین نشست.

* رجب طیب اردوغان در این سفر که باهدف زیارت مرقد مطهر امام رضا(ع) تدارک دیده شده بود همسر و دختر خود را که دارای حجاب اسلامی نیز بودن با خود به همراه آورده بود.

* در این سفر صالحی وزیر امور خارجه، میرتاجدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور و بهمن حسین‌پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا رحیمی را همراهی می‌کردند و چند تن از وزرای کشور ترکیه به همراه سفیر ترکیه در ایران همراه رجب طیب اردوغان بودند.

* به دلیل تغییرات ناگهانی جوی امروز هوای مشهد تیم تشریفات با مشکلاتی در این زمینه همراه شده بود.

* به جز خبرگزاری فارس خبرنگارانی از واحد مرکزی خبر، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و خبرگزاری ایسنای خراسان رضوی برای پوشش این مراسم اعزام شده بودند.

* علی‌رغم اعلام حضور نیکزاد وزیر راه و شهرسازی در هیئت ایرانی او همراه معاون اول رئیس جمهور نبود.

انتهای پیام/س10

نظرات() 

موفاز: آمریکا و نه اسرائیل باید هرگونه اقدام علیه ایران را رهبری کند

خبرگزاری فارس: رئیس جدید حزب مخالف کابینه نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که هرگونه اقدام علیه ایران باید با رهبری آمریکا صورت گیرد.

خبرگزاری فارس: موفاز: آمریکا و نه اسرائیل باید هرگونه اقدام علیه ایران را رهبری کند

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "هاآرتص"، "شائول موفاز" که روز سه‌شنبه به عنوان رئیس جدید حزب کادیما انتخاب شد، گفت که وی اعتراضات اجتماعی آتی را اداره خواهد کرد.

موفاز معتقد است که تظاهرات تابستان امسال در اعتراض به طرح ورود اولترا-ارتدوکس‌ها به ارتش دوباره آغاز شود.

رئیس جدید حزب کادیما گفت که "بنیامین نتانیاهو" [نخست وزیر اسرائیل] با سیاست‌کاری در حال بازی با موضوع ایران است.

وی افزود: ایران تهدیدی وجودی به شمار می‌آید اما آمریکا باید کشوری باشد که اقدامات علیه ایران را رهبری کند و گزینه نظامی باید آخرین پناهگاه باشد و هنوز با این گزینه فاصله داریم. ما باید این گزینه را حفظ کنیم اما آمریکایی‌ها باید رهبری آن را به عهده داشته باشند.

شائول موفاز گفت که به زودی با نتانیاهو دیدار خواهد کرد و درباره موضوعات مختلفی با وی گفت‌وگو می‌کند.

انتهای پیام/.

نظرات() 
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic